Kızartma Kokusu Nasıl Giderilir

Kategori: Pik Bilgi - Tarih: 5 Mayıs 2020 03:57
Kızartma Kokusu Nasıl Giderilir

Ailece çok sevdiğimiz kızartmalar aynı zamanda evlerimiz için kötü koku yönünden sorun olmaya devam ediyor. Sizde bu kötü kızartma kokularından müzdarip iseniz bu içerikteki öneriler sizin sorununuzu çözebilir.

       Evlerimizde yapılan kızartmalar akabinde tüm evi bir kızartma kokusunun sarmasına çoğu zaman engel olamayız. Sadece evi değil, bazı apartmanlarda merdiven koridorlarını bile kızartma kokusu sarmış oluyor. Komşunun yaptığı patates kızartması tüm apartmanı rahatsız ediyor. Sizde komşularınızı rahatsız etmek istemiyorsanız. Bu basit pik bilgilerini uygulamanızı öneririz. 

İşte basit ama etkili yöntemler

- Bir cezvenin içine biraz kahve koyun ve ateşte kavurun, Kavrulan kahve kokusu mutfaktaki ve diğer taraflara sinen kızartma kokusunu adeta yok edecektir. Dikkat edin kahveyi yakmayın.

- Yine bir cezvenin içine biraz su koyarak 4 adet defne yaprağı atın. Defne yaprakları suda kaynadıkça hoş kokusu kızartma kokusunu almamıza engel olacaktır. 

- Bir küçük tencere veya cezvenin içine kabukları ile limon ve maydanoz atın ve kaynatmaya başlayın, sonra dilediğiniz gibi kızartmanızı yapın. İnanın kızartma kokusundan eser kalmayacaktır.

- Son olarak bilenin bir seçenek mum, kızartma yapmadan önce bir kaç kokulu mumu mutfakta yakabilirsiniz,.

İşte bu etkili yöntemler sizin ve çevrenizin kızartma kokusundan rahatsız olmanızı engelleyecektir. 

Aileceizle.com sağlıklı kokusuz günler diler. 
 

https://aileceizle.com/haberprint/kizartma-kokusu-nasil-giderilir-4.html